Kompaktiškų vėdinimo įrenginių asortimentas yra labai platus. Norint rasti geriausiai jūsų poreikius ir biudžetą atitinkantį variantą, paprasčiausias būdas yra kreiptis į šios srities specialistą https://namams24.lt/lt/25-rekuperatoriai Specialistas, atsižvelgdamas į jūsų norus pasiūlys pasirinkti keletą tinkamų variantų.

Pagrindiniai kriterijai į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vėdinimo įrenginį:

• Žmonių skaičius kambaryje.
Žmogui reikia mažiausiai 30 kubinių metrų oro per valandą. Pavyzdžiui, kambariui, kuriame gyvena 4 žmonės, pakaks įrenginio, kurio pajėgumas yra iki 120m3 / h. Jei grynu oru reikia aprūpinti viešą patalpą, kur yra daugiau ar mažiau žmonių, patariame nustatyti vidutinį lankytojų skaičių ir pagal tai pasirinkti galingą vėdinimo įrenginį.

• Tiekimo ir ištraukimo ventiliacija.
Jei gyvenate mieste, ypač ekologiškai nepalankioje vietovėje, po langais yra judrus kelias, rajone yra pramoninės gamybos įrenginių – rekomenduojama priverstinė ventiliacija. Daugumoje šių įrenginių yra galinga filtravimo sistema, leidžianti šildyti orą elektra. Oras tiekiamas iš gatvės, o išeina per įprastą ventiliacijos kanalą vonios kambariuose ir virtuvėje.

Tiekiamoji ir ištraukiamoji ventiliacija vadinamais rekuperatoriais labiau tinka privatiems namams už miesto. Tai energiją taupantys įrenginiai, kurie šildo tiekiamą orą naudodami išmetamo oro šilumą, nenaudodami papildomų šildymo šaltinių. Tokie įtaisai yra autonomiški – jie vienu metu tiekia ir ištraukia orą. Šiuolaikinės sandarios stiklo sistemos neleidžia užterštam orui patekti į patalpą, tačiau tokiu būdu sutrinka natūrali ventiliacija. Rekuperatorius su įmontuotu filtro elementu leidžia efektyviai vėdinti butą ar namą, nepraleisdamas pašalinių kvapų ir kenksmingų priemaišų.

Šią modernią vėdinimo sistemą lengva įdiegti ir tai gali žymiai sutaupyti jūsų namų ar buto šildymo sąskaitas. Daugeliu atvejų rekuperatorių įrengimas atsiperka po kelerių metų naudojimo. Rekuperatorių kaina yra santykinai maža ir priklauso nuo įrangos veikimo, naudojamų medžiagų ir gamintojo.