Šiais laikais yra daugybę plaukų šalinimo būdų, kurie yra plačiai paplitę po visą pasaulį. Vienas iš veiksmingiausių būdų yra elektroepiliacija, kurios dėka yra visam laikui pašalinami plaukučiai.

Lietuvoje elektroepiliacija Kaune, Vilniuje bei kituose miestuose atlieka savo srities specialistai, bet dar vienas būdas yra atlikti elektroepiliaciją namuose. Šiame straipsnyje mes aptarsime visą tiesą apie elektroepiliaciją namų sąlygomis bei jos poveikį žmogaus odai.

Pirmasis būdas

Prietaisuose yra zondas, įkištas į plaukų folikulą, o tada folikului paduodama elektros srovė, kad jį sunaikintų. Dėl šių prietaisų gresia didelė odos pažeidimų ir randų rizika, jei zondas nebus tinkamai įdėtas.

Norint, kad ši procedūra pasiteisintų, į mažą odos skylutę reikia įklijuoti ploną plaukų pločio adatą, nepažeidžiant odos, o tai padaryti sunku, jei iš tikrųjų nesate profesionalas.

Lūkesčiai dėl nuolatinio plaukų šalinimo

Šie prietaisai paprastai būna su apsaugomis, tokiomis kaip spyruoklė, kad negalėtumėte per giliai įkišti zondo ir pradurti odos. Maksimalus 9 V intensyvumas, kartais sukelia per daug rizikos ir neaiškumų, susijusių su šiais namuose esančiais produktais.

Nors pirmas rūpestis yra tai, kad prietaisas gali sukelti ilgalaikį odos pažeidimą, jei jis nebus tinkamai naudojamas, taip pat nėra jokios garantijos, kad šios mašinos pateisins lūkesčius dėl nuolatinio plaukų šalinimo.

Esant mažesnei įtampai ir rizikai netinkamai naudoti prietaisą arba neužtikrinti, kad srovė būtų nukreipta tiesiai į folikulą, yra didelė tikimybė, kad jūsų šalinami plaukai ataugs.

Antrasis būdas

Antrojo tipo „namų elektrolizės“ prietaisai yra parduodami kaip elektrolizės aparatai. Vadinama transdermine elektrolize, šio tipo aparatas yra neinvazinis ir yra tvirtinama, kad jis nuolat pašalina plaukus naudodamas ant odos veikiamą elektros srovę, kuri turėtų pakenkti plaukų folikului.

Deja, nėra jokių mokslinių duomenų, patvirtinančių tai, nes nėra jokios garantijos, kad elektros srovė. Iš tikrųjų, priverčia jį sunaikinti plaukų folikulą, ir nėra tyrimų, kurie įrodytų, kad jis yra veiksmingas.

Nesvarbu, ar tai atliekama grožio salone (kur dažnai rasite tokio tipo elektrolizę), ar prietaiso pagalba namuose, tai pinigų švaistymas, kurį geriau būtų išleisti profesionaliai invazinei elektrolizei. Kaip įrodyta, ji veikia, pavyzdžiui kaip tam tikra pusiau nuolatinio gydymo forma, pavyzdžiui, plaukų šalinimas lazeriu.

Profesionalų paslaugos

Jei jūsų tikslas yra nuolatinis plaukų šalinimas, tada jūsų vienintelė galimybė yra elektrolizė, kurią teikia profesionalas.

Profesionaliai atliekama elektrolizė yra vienintelis būdas garantuoti saugų procedūros atlikimą ir užtikrinti, kad pasieksite norimų rezultatų. Jei norite susitaikyti su pusiau nuolatiniu ar nuolatiniu plaukų šalinimu (kai kuriais atvejais tam tikrose kūno vietose), taip pat yra galimybė šalinti plaukus lazeriu.

Odos atspalvis ir elektroepiliacijos poveikis

Nors gydymas lazeriu yra efektyvesnis, kai jį atlieka gydytojas klinikoje, rinkoje yra keletas FDA patvirtintų lazerinių aparatų, skirtų naudoti namuose.

Profesionalus lazerio gydymas gali būti atliekamas bet kokio odos atspalvio ar tipo atveju, tačiau jis efektyviausias tamsesniems plaukams. Tačiau namuose plaukų šalinimo lazeriu mašinas šiuo metu gali naudoti tik žmonės, kurių odos atspalviai Fitzpatricko skalėje svyruoja nuo I iki VI.

Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme būdus kaip atlikti elektroepiliaciją namuose bei pateikėme alternatyviausią sprendimą plaukų šalinimui.

Daugiau apie elektroepiliaciją galite sužinoti depiliacijoscentras.lt