Kai internetas siūlo vis daugiau informacijos apie šunų maistą, priežiūrą ir dresavimą šunų savininkams, atsiranda vis daugiau svetainių, sunku atrinkti svarbiausią informaciją.

Deja, daugelis iš jų nėra labai informatyvios svetainės, sukurtos savininkų, kurie neturi pakankamai kvalifikacijos bei žinių. Ši problema yra ypač paplitusi tinklaraščiuose ir šunų savininkų forumuose.

Be žiniatinklio, kiti informacijos šaltiniai apima

 1. Kiti šunų savininkai – nors kai kurie gali būti kvalifikuoti, didžioji dauguma nėra šunų priežiūros ir mokymo specialistai.
 2. Veisėjai – jie iš tikrųjų gali daug žinoti apie kinologo priežiūrą, tačiau turi būti atsargūs dėl mokymo patarimų, nebent jie yra profesionalūs treneriai.
 3. Naminių gyvūnėlių parduotuvės – šios vietos yra ypač žinomos dėl „nemokamų“ naminių gyvūnėlių mokymo patarimų apie antkaklių naudojimą ir apskritai mokymą. Dauguma net nežino, kuo skiriasi droselio grandinė ir kamštinė apykaklė!
 4. Veterinarai – turėkite omenyje, kad tai yra gyvūnų sveikatos specialistas. Yra labai rekomenduotina atsižvelgti į jų patarimus šunų priežiūros ir sveikatos klausimais.

Šunų priežiūros ir mokymo ištekliai

Taigi, jūs tikriausiai esate naujas šuns ar šuniuko savininkas, jei ieškote informacijos apie šunų priežiūrą.

Jei esate vienas iš tų savininkų, kurie mano, kad šunų priežiūra ir dresūra nėra būtinas reikalas, jūs klystate, kadangi šunys nemąsto kaip žmonės.

Patarimai kaip dresuoti šunį

 • Namų šuniuko ar vyresnio šuns mokymas kai kuriems gali būti didelis galvos skausmas. Nors dauguma šunų ir šuniukų gana greitai mokosi sužinos, kitiems tai užtrunka šiek tiek ilgiau. Galbūt galvojate, kad jūsų šuo yra ne ypač paklusnus, tačiau labiau tikėtina, kad trūksta jūsų namų mokymo technikos.
 • Šuns sveikatos problemos, jas reikia spręsti pas profesionalą.
 • Šuniuko ar šuns maitinimas turi būti geros kokybės ir ekologiškas.
 • Savo šuns ar šuniuko viliojimas gali padėti jį dreseruoti.
 • Šuns durų mokymas – išmokykite šunį kaip naudotis šuns durimis.
 • Šunų ir šuniukų žaislai – sužinokite daugiau apie geriausius kramtomus žaislus šunims ir šuniukams!
 • Dėžės dresavimas jūsų šuniui ar šuniukui – tai tiesiogiai susiję su namų dresūra, nes naudingiausia namų dresūros priemonė yra jūsų šuns dėžė.
 • Tinkamai apmokytas, šuniui ar šuniukui patiks jo dėžę ir jis džiaugsis būdamas joje.
 • Paklusnumo mokymas jūsų šuniukui ar šuniui yra taip pat labai svarbūs.
  Pavadėlis dresuoja jūsų šunį labiau negu kas kitas.

Pabaigai
Straipsnyje aptarėme pagrindinius aspektus, susijusius su šunų priežiūrą bei dresūrą. Taigi, norint tinkamai išauklėti savo augintinį, geriausia yra naudoti visus aukščiau pateiktus metodus tam, kad šuo taptų paklusnus.

Informacija yra parengta, vadovaujantis dimedium.lt medžiaga.