Namų automatika pagerina mūsų gyvenimo kokybę ir palengvina daugelio veiklų atlikimą.Turint vartuose sumontuotą stumdomų vartų automatiką, privažiavus prie vartų nelieka poreikio išlipti iš automobilio, kad atidarytumėte ar uždarytumėte vartus. Be to, stumdomų vartų pavara neleidžia nepageidaujamiems asmenims patekti į jūsų kiemą. Tai taip pat yra vienas geriausių sprendimų, jei gyvenate judrioje gatvėje. Iš anksto automatiškai atidaryti vartai pašalina eismo blokavimo problemą ir leidžia nedelsiant patekti į kiemą.

Stumdomų vartų automatika susideda iš pavarų ir valdymo elementų. Vartų automatika gali būti įvairaus dydžio, veikimo režimo ir veikimo formos. Jos pasirinkimas priklauso nuo kelių veiksnių – matmenų, svorio, darbo intensyvumo. Tinkamai parinkta stumdomų vartų pavara leidžia sklandžiai atidaryti ir uždaryti, neatsižvelgiant į oro sąlygas. Be to, verta nepamiršti pasirinkti variklio galią pagal gamintojo rekomendacijas idomus.lt. Turėdami galimybę reguliuoti pavarų greitį, išvengsite galimų problemų atsidarant ar užsidarant vartus esant stipriam vėjui.
Geriausia vartų automatiką pasirinkti jau visos tvoros projektavimo ir statybos etape. Tačiau daugelis iš mūsų dėl įvairių priežasčių nusprendžia palengvinti prieigą prie vartų tik praėjus kuriam laikui po vartų montavimo.

Į ką reikia atsižvelgti renkantis stumdomų vartų pavarą?
• Vartų svoris. Sunkesniems stumdomiems vartams pavara turi
būti galingesnė.

• Vartų ilgis. Vartai skiriasi ir varčios ilgiu, todėl verta patikrinti, kurie pavaros
parametrai bus tinkami jūsų vartams.

• Naudojimo dažnumas. Kaip dažnai atidarinėsite vartus.

• Papildomos funkcijos. Jos padidina sistemos naudojimo patogumą. Galimi specialūs mechanizmai, kurie pavaras paverčia tylesnėmis, lėtina durų užsidarymą į pabaigą, taupo energiją, aptinka kliūtis ar esant poreikiui turi avarinių durų atidarymą.

Tinkama ir saugi pavaros veikimo sąlyga yra gera vartų techninė būklė. Jo konstrukcija turi būti stabili, nes priešingu atveju vėjo slėgio jėga ir pačių vartų svoris gali sukelti deformacijas, kurios neleis pavaroms tinkamai funkcionuoti.