Sandėlio vietos ir išdėstymo valdymas yra esminis sėkmingos logistinės veiklos komponentas. Būtent dėl šios priežasties ji yra kiekvienos sandėlio valdymo sistemos pagrindas, suteikiantis labai daug galimybių ir kitiems procesams. Norint, kad turima vieta būtų išnaudojama efektyviausiai, reikėtų atkreipti dėmesį į kai kuriuos niuansus, kurie leis išgauti maksimalią naudą iš kiekvieno sandėlio plotelio. Štai keli patarimai kaip to pasiekti:

Sandėlio išdėstymo optimizavimas

Geras sandėlio darbo organizavimas prasideda nuo turimo ploto įvertinimo ir jo atitikimo poreikiams. Priklausomai nuo vykdomos veiklos, jūsų įmonei gali prireikti atskirų vietų prekių priėmimui, pakavimui, išsiuntimui, žaliavų sandėliavimui, nebaigtai ir baigtai produkcijai sudėti, tad patalpos turi atitikti visu šiuos reikalavimus. Pavyzdini sandėlis yra toks, kuriame viskas yra išsidėstę taip, kad suteikia galimybes kiekvieną operaciją atlikti nustatytoje vietoje be poreikio gaišti laiką ir kaskart keisti lokaciją. Tai ypač svarbu pakavimui ir prekių išsiuntimui. Kad tai vyktų pagal numatytą tvarką, rekomenduojama sandėliuoti panašaus dydžio produktus ir inventorių tose pačiuose stelažuose, taip sutalpinant daugiau prekių ant lentynų ir nerizikuojant, kad jos nukris. Taip pat tokiu būdu mažesnės prekės nepasimes tarp didesnių.

Efektyvus sandėlio vietos išnaudojimas

Naudojant tinkamą sandėlio valdymo programą, augant inventoriaus ir produkcijos kiekiui, galėsite efektyviai plėsti sandėlį vertikaliai, be poreikio įsigyti papildomą plotą. Vertikalus ploto didinimas padeda sumažinti sandėlio kaštu ir leidžia efektyviai organizuoti ir valdyti turimą vietą.

Tvarka yra sandėlio vietos valdymo pagrindas

Gerai organizuotas ir tvarkingas sandėlis yra būtinas, valdant didelį inventoriaus, produkcijos ar žaliavų kiekį. Tvarko trūkumas gali būti iššvaistomo laiko, netekčių ir pažeistų prekių atsiradimo priežastimi. Tad reikėtų atskirti produkcija pagal vertes, naudojimo dažnį, dydį ir kitus svarbius rodiklius. Visos jo turėtų turėti savo unikalų sandėliavimo numerį, kuris padėtų greitai jas rasti.