Siekdami suderinti saugumą, efektyvumą bei pelningumą, daugelis įmonių pasirenka sandėlio valdymo sistemą. Automatizuodama įvairius pagrindinius procesus ši sistema padeda sumažinti žmogiškąsias klaidas, kurios gali sukelti pavojų, maksimaliai padidinti efektyvumą ir produktyvumą bei apskritai teigiamai paveikti verslą.

Sandėlio valdymo sistema bei jos nauda skirtingose įmonėse gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo individualių reikalavimų, pramonės ir jos dydžio. Nepaisant to, štai keli šios sistemos privalumai:

1. Sumažintos veiklos išlaidos

Puikiai sukurta sandėlio valdymo sistema sumažina veiklos išlaidas įvairiais būdais. Šio tipo sistemos lemia efektyviausią darbo jėgos ir erdvės panaudojimą, o tai tuo pačiu sumažina atliekų kiekį. Sistemos programinė įranga gali padėti nustatyti, kur laikyti tam tikras medžiagas, gaminius, įrangą, kad būtų optimizuotas sandėlio srautas. Kai kuriose pažangiose sistemose yra sandėlio grindų modeliuotojai, leidžiantys vartotojams sistemoje sukurti galimus aukštų planus.

2. Patobulintas atsargų matomumas

Atsargų matomumas yra vienas iš svarbiausių sandėlio valdymo sistemų komponentų. Sistemos programinė įranga teikia realaus laiko duomenis apie inventorių per brūkšninius kodus, serijos numerius ir RFID žymėjimą. Visi šie metodai leidžia vartotojams dokumentuoti kiekvieną daiktą, kai jis patenka į sandėlį, visus jo judesius sandėlio aukšte, taip pat judėjimą iš vienos vietos į kitą.

3. Procesai atliekami laiku

Kai atsargų lygis yra žemas, sandėlis yra užpildomas naujomis būtinomis prekėmis, kad būtų įvykdyti visi užsakymai. Nors šis procesas gali atrodyti sudėtingas, norint pasiekti subalansuotą, tinkamu laiku atliekamą inventorizaciją, reikia pasirinkti patikimą sandėlio valdymo sistemą.

4. Geresnė darbuotojų moralė

Kai veikla vyksta ypač sklandžiai, darbuotojai geriau jaučia savo darbo aplinką. Tai yra labai aktualu, kai dedamos specialios pastangos, optimizuoti jų laiką, kad jie visada jaustųsi patogiai. Tokia darbo aplinka lemia geresnę darbuotojų nuotaiką.

5. Prekių vietos optimizavimas

Kaip vartotojai gali optimizuoti atsargų ir įrangos vietą, taip jie gali optimizuoti jų judėjimą sandėlyje. Tai suteikia daug pranašumų planuojant sandėlio atsargas.