Galvojantiems apie kiemo vartų įrengimą ankščiau ar vėliau teks daryti pasirinkimą iš dviejų pagrindinių variantų: atveriamų arba stumdomų. Pagrindiniu pasirinkimo kriterijumi dažniausiai tampa turimo sklypo plotas ir turima vieta prieš vartus. Atveriamiems vartams reikia turėti pakankamai vietos, kad varčios galėtų netrukdomai atsiverti. Tuo tarpu stumdomi vartai juda išilgai tvoros ir neužima kiemo teritorijos.

Apsisprendus su vartų tipu, reikėtų išsiaiškinti kokias jų konstrukcijas siūlo gamintojas surenkamas ar vientisas (suvirintas). Pirmas variantas pasižymi didesniu patvarumu, nes juose nėra suvirinimo siūlių ir ji yra mažiau veikiami rūdžių. Tai reiškia, kad surenkamos konstrukcijos tarnaus kiek ilgiau. Be to, jas yra lengviau montuoti ir taisyti, o pažeistus elementus galima greitai pakeisti. Dar vienas svarbus veiksnys – vartų medžiagos. Jos gali būti pačios įvairiausios, tačiau jei ieškote ilgaamžiškumo ir atsparumo korozijai, tai reikėtų rinktis aliuminio konstrukcijas. Vertinant, tai kad vartai yra montuojami lauke ir turi atlaikyti įvairias oro sąlygas, šis veiksnys yra labai svarbu. Tiems kas ieško geresnės kainos patiks plieniniai arba skardiniai modeliai.

Vienas paskutinių sprendimų turėtų būti priimtas dėl vartų automatikos. Tai nėra būtinybė, tačiau pastaruoju laiku vis daugiau namų savininkų renkasi šį patogumą, vietoje įprastų vartų. Automatizuoti vartai leidžia juos atidarinėti ir uždarinėti neišlipant iš automobilio, kas neabejotinai yra labai patogu kai lauke lyja arba spaudžia šaltukas. Vartų automatika gera ir tuo, kad jos nebūtina įsigyti, įrenginėjant vartus. Tai bet kada galėsite padaryti, kai tikrai įsitikinsite tokio sprendimo nauda. Automatizuoti galima praktiškai bet kuriuos vartus, tad nereikės sukti galvos apie šio projekto įgyvendinimo galimybes. Tai neabejotinai šiuolaikiškiausias sprendimas, suteikiantis savininkams daugiau saugumo, laisvės ir komforto.