Paskolos dirbantiems užsienyje šiuo metu yra sunkiai suteikiamos. Tai lėmė dar prieš keletą mėnesių priimti įstatymų pakeitimai dėl kurių, asmuo dirbantis užsienyje ir gaunantis atlyginimą ne eurais, nebegali gauti jokių paskolų. Būtent ne euro zonos šalyse dirbantys asmenys negali gauti nei vartojimo kreditų, nei būsto paskolų, nes valstybinės institucijos negali gauti jokių duomenų apie asmens gaunamas pajamas. Įstatymų nustatyta tvarka, asmenys dirbantys euro zonos šalyse ir atlyginimą gaunantys eurais, turi galimybę gauti tiek vartojimo paskolas, tiek būsto paskolas. Žinoma, paskolos dirbantiems asmenims suteikiamos gan griežtesnėmis sąlygomis. Taip pat, dirbančiųjų asmenų kredito istorija ir mokumas tikrinamas atidžiau, todėl ir asmenys dirbantys užsienyje turi daugiau vargo dėl dokumentų, įrodančių pajamų kilmę pristatymo. Kitaip sakant, asmenys dirbantys užsienyje turi daugiau pavargti norėdami gauti paskolas. Taip pat teko girdėti, jog paskolos dirbantiems užsienyje yra suteikiamos didesnėmis palūkanų normomis, nei kad besiskolinantiems Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Pavyzdžiui, asmuo dirbantis užsienyje norėdamas gauti būsto paskolą, privalo pats asmeniškai turėti 30% ar net daugiau turto vertės siekiantį pradinį įnašą. Kiek ši informacija tiksli, atsakyti negalime, nes kiekvienas bankas gali pateikti skirtingas savo sąlygas.

Kreditai dirbantiems užsienyje

paskolos dirbantiems užsienyjeKreditai dirbantiems užsienyje suteikiami tokiomis pačiomis sąlygomis. Tik patirtis rodo, jog kreditai dirbantiems užsienyje yra suteikiami vis rečiau dėl keleto priežasčių. Pirmiausia asmenys gyvenantys užsienyje negali patvirtinti savo asmens tapatybės būdami užsienyje. Iš patirties teko matyti, kad net vartotojo prašymai atmetami, nes asmuo nurodo lietuvišką telefono numerį nors yra užsienyje, todėl kredito bendrovė negali jam prisiskambinti ir patvirtinti asmens tapatybės. Vis didesnė praktika rodo, jog net kreditai dirbantiems užsienyje nėra suteikiami vien dėl to, jog gauna pajamas į užsienio sąskaitas, arba nepatvirtinama asmens tapatybė, nes kreditorius mato, jog paraiška paskolai gauti yra pateikiama ne iš Lietuvos. Kitas dalykas, kaip gauti paskolą dirbantiems užsienyje yra tai, jog asmuo turėtų užsienyje prabūti nedaugiau nei 183 dienas, kad vis dar būtų laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju. Tada asmuo likusį laiką turėtų dirbti Lietuvoje ir tokiu atveju pajamos skaičiuotųsi nuo tų pradirbtų mėnesių būnant ne užsienyje.

Dirbantys užsienyje susiduria su didžiulėmis problemomis

Norint pasiskolinti pinigų internetu, tenka atitikti gana paprastas sąlygas. Tačiau, verta žinoti, kad paskola dirbantiems užsienyje gali būti suteikiama tik išimtiniais atvejais ir tikrai ne visose kredito įstaigose. Trumpai tariant, jeigu svarstote apie galimybę paimti vartojimo paskolą turite suprasti, kad kreditoriai taiko gana griežtus reikalavimus, kurie remiasi dar ir įstatymais. Tad, norint gauti vartojimui skirtą kreditą, jums teks atitikti tam tikrus kriterijus. Jeigu jų neatitiksite, kredito įstaiga tiesiog nepatvirtins jūsų paskolos paraiškos. Su tokiais nesklandumais dažniausia susiduria dirbantys kitose valstybėse. Jeigu jūs esate vieni iš jų, tuomet žemiau paskaitykite esamas kredito negavimo priežastis.

Vienas iš aiškiausių priežasčių yra ta, kad paskola dirbantiems užsienyje neišduodama dėl vietos deklaracijos. Paprastai kalbant, daugelyje paskolų bendrovių yra tokia taisyklės, kad asmuo turi būti ne tik pilnametis, bet taip pat ir nuolatos LR gyvenantis asmuo. Tad, jeigu jūs dirbate užsienyje ir nuolatos išsiregistruojate iš mūsų šalies, tuomet logiška, kad kreditorius tai pamatys. Jis tiesiog matys, kad jūs negyvenate Lietuvoje. Jeigu jūs užsienyje dirbate tik laikinai, tuomet nereikėtų pateikti išvykimo deklaracijos. Aišku, jeigu išsiregistruojate tam, kad nereikėtų mokėti sveikatos draudimo įmokų, tuomet nieko pakeisit negalėsite – paskola nebus išduota ir tiek.

Kita priežastis yra ta, kad kartais skolintis bando tie, kurie yra vos tik sulaukę 18 metų, Dažnais atvejais, kreditoriai skolina pinigus asmenims nuo 19 metų, o kitur amžiaus reikalavimas yra dar griežtesnis. Tad, būtinai paskaitykite kokias vidines taisykles yra nustatęs kreditorius.

Paskola dirbantiems užsienyje neretai neišduodama ir dėl to, kad tokie asmenys negali įrodyti, jog gauna pajamas. Tai suprantama, nes juk paskolų teikėjai gali tikrinti informacija tik lietuviškuose registruose. Niekas jiems nesuteikia teisės prieiti prie kitų valstybių registrų, nebent jie ten yra registruoti mokesčių mokėtojais. Tad, jeigu esate dirbantys užsienyje, tuomet pasirūpinkite, kad kreditoriai Lietuvoje galėtų gauti visą svarbiausią informaciją apie jūsų gaunamas pajamas.

Pabrėžtina, kad tie, kurie bando klaidinti paskolų teikėjus nurodant neteisingus duomenis dėl pajamų gavimo, rizikuoja sulaukti baudžiamosios atsakomybės.

Atnaujinta 2020-05-26