Gyvenantiems Vilniuje ir svarstantiems į kurią bendrovę ar privatų paslaugų teikėją kreiptis dėl paminklų gamybos paslaugų, pirmiausia siūloma atsižvelgti į tai, jog paminklus gaminantys paslaugų teikėjai ne visada atlieka visus darbus pigiai. Kaip ir visose srityse – kainos nustatomos remiantis keliais kriterijais, todėl nereikėtų tikėtis, kad kažkuris paslaugų teikėjas šiaip sau ims ir dirbs pusvelčiui. Paminklų gamybos kainos yra gana nemažos, o jos išauga tuomet, jeigu klientas kreipiasi su nestandartiniais poreikiais. Pavyzdžiui, norint, jog paminklas būtų projektuojama kažkokio dizainerio, kaina išauga, o taip pat ji auga ir dėl to, kad tokius išskirtinius paminklus gamintojams pagaminti yra žymiai sunkiau. Tad, jeigu jūsų biudžetas ribotas, tai jums nelieka kitos išeities kaip tik kreiptis dėl paprastų paminklų gamybos paslaugų.

Verta žinoti, kad paminklai Vilniuje gali būti gaminami didesnėmis kainomis, nes sostinėje paslaugų ir prekių kainos yra kiek didesnės nei kituose miestuose. Norintiems sutaupyti siūloma dairytis į tuos paslaugų teikėjus, kurių reputacija yra nepriekaištinga. Taip pat siūloma pasižiūrėti į kituose miestuose paminklus gaminančius specialistus ar bendroves – kai kurie gali pasiūlyti savo paslaugas ir kitų miestų gyventojams. Žinoma, jeigu užsakysite paminklą iš kitame mieste įsikūrusio paslaugų teikėjo, tai turėkite galvoje, kad už paminklo pristatymą gali tekti sumokėti atitinkamą sumą.

Paminklus gaminančios bendrovės ir fiziniai asmenys pabrėžia, kad jie dažniausiai paslaugų įkainį nustato remdamiesi laiko sąnaudomis bei medžiagų savikaina. Yra nustatyti tam tikri valandiniai darbo įkainiai, tad pagal juos dažniausiai ir nustatomos galutinės kainos. Tiesiog prie valandų skaičiaus pridedamos visos susijusios išlaidos ir tiek.

Jeigu norite užsisakyti paminklų gamybos paslaugas kituose miestuose, tai ypač svarbu pabrėžti, kad dauguma gamintojų siūlo itin lanksčias sąlygas. Pavyzdžiui, jūs galite užsisakyti tik gamybos paslaugas – atvyksite ir paminklą pasiimsite patys, o tai reiškia, kad už jokį pristatymą nereikės mokėti nei cento. Žinoma, atsiimdami paminklą, turėkite galvoje, kad jums patiems gali tekti jį ir sumontuoti, tad viskas priklausys nuo to ar patys skirsite laiko kapaviečių tvarkymui ar ne.