Žindymas yra natūralus procesas, pakeičiantis nėštumą ir gimdymą. Kiekviena moteris turėtų žinoti, kad jos pienas yra pats pilnavertiškiausias maistas vaikui per pirmuosius 6 gyvenimo mėnesius ir,net gi pirmaisiais gyvenimo metais. Todėl ji turėtų stengtis laikytis sėkmingo žindymo taisyklių, kad užtikrintų savo kūdikio sveikatą.

Šiuolaikinei mamai būtini vaiko priežiūros ir žindymo būdų mokymai, kad ji be vargo galėtų patogiai sau ir savo kūdikiui suteikti pilnavertišką mamos ir kūdikio ryšį. Žindymo konsultantai gali išmokinti naujagimio priežiūros, bei žindymo net ir mokymais internetu. Kuo greičiau mama sužinos apie motinystę, tuo mažiau nusivylimų ir nemalonių minučių ji patirs su savo kūdikiu.

Žindymas yra moteriškas menas, kaip ir mokėjimas siuvinėti, megzti ar skaniai gaminti maistą. Dauguma mano, kad motina, pirmą kartą paėmusi naujagimį ant rankų, tiksliai žino, kaip jį laikyti prie krūtinės. Ji galėtų tai žinoti, jei nuo pat ankstyvos vaikystės būtų stebėjusi, kaip mama ir kitos šeimos moterys maitina krūtimi ir prižiūri savo kūdikius. Tačiau šiuolaikinėms motinoms, ši neįkainojama patirtis dažniausiai atimta. Tik praktiniai mokymai, asmeninės sėkmingos patirties perdavimas yra tikrasis sėkmingo žindymo pagrindas.

Žindymas krūtimi yra būtinas kūdikiui ne tik dėl maisto. Jam reikalingas bendravimas su mama ir pasitikėjimas aplinkinio pasaulio geranoriškumu. Iki šiol kalbėjome tik apie vaiką, tačiau maitindama vaiką savo pienu, moteris rūpinasi savimi. Kūdikio maitinimas krūtimi skatina gimdos susitraukimą, padeda kuo greičiau sustabdyti kraujavimą po gimdymo ir padeda sumažinti vėžio atsiradimo riziką.

Motina visada turi pakankamai pieno savo kūdikiui, tačiau ne visada turi pakankamai pasitikėjimo, kad jo tikrai netrūksta. Kai bus pakankamai žinių apie žindymą ir mama bus pasitikinti savimi ir žindymo poreikiu, ji sėkmingai maitins savo kūdikį, tiek kiek pati to norės.