Medikamentus augintiniui reikia pirkti veterinarijos vaistinėse. Veterinarijos vaistinė Vilnius sparčiai plečia savo veiklą ir renkantis asortimentą atsižvelgiama į veterinarijos gydytojų, žemės ūkio produkcijos, gyvulių ir paukščių augintojų, smulkių gyvūnų laikytojų poreikius ir pageidavimus. Čia galima įsigyti ne tik veterinrinių vaistų savo augintiniui, tačiau ir gauti nemokamą veterinarijos gydytojo konsultaciją.

Kaip suduoti, bei kur galima įsigyti vaistų nuo parazitų?

Vaistus nuo kirmelių galima įsigyti bet kurioje veterinarijos klinikoje ar veterinarijos vaistinėje. Prieš perkant preparatus būtina žinoti augintinio svorį. Preparatų pasirinkimas platus- sirupas, pastos, tabletės, lašinamieji preparatai ant kailio. Pastarieji labai pamėgti kačių augintojų, kadangi suduoti katei tabletę nuo parazitų kartais būna išties sudėtinga. Jei namuose jums nepavyksta savo augintiniui suduoti vaistų nuo kirminų, už jus tai gali padaryti veterinarijos gydytojas.

Kaip duoti vaistus šuniui?

Dažnu atveju, šuo atsisako tablėčių dėl jų kartoko skonio. Jei šuo alkanas- pakanka įdėti tabletę į jo dubenėlį drauge su maistu. Paskui patikrinkite, ar tabletė neliko dubenelio dugne. Patikimesnis metodas- paslėpti tablėtę mėsos, dešros, sūrio ar kito skanėsto gabalėlyje. Galima aptepti tabletę sviestu. Nepastebėjęs tabletės šuo nurys valgį. Jei šuo labai gudrus, yra tik vienas patikimas būdas. Pražiodykite šunį, įdėkite tabletę kuo giliau į gerklę. Tada užčiaupkite šunį ir užčiaupkite jam šnerves. Kad neuždustų, šuo instinktyviai nurys tabletę. Skystus vaistus galima sumaišyti su geriamu vandeniu, jei vaistų skonis pasirodys šuniui priimtinas. Priešingu atveju galima panaudoti plastikinį švirkštą be adatos. Vaistus supilkite šuniui už žando. Jokiu būdu nepilkite vaistų tiesiai į gerklę- šuo gali užspringti.

Kaip dažnai duoti vaistus nuo kirminų?

Iki pusės metų augintinius reikia nukirminti kas mėnesį, o iki metų kas tris mėnesius. Suaugusius keturkojus dehelmintizuojame kas 3-4 mėnesius. Taip pat labai svarbu sudavus preparatus stebėti augintinio išmatas, ar jose matosi kirminai. Jei pastebėsite kirminus, būtina nukirminavivo procedūrą kartoti kas 14 dienų, kol išmatose nepastebėsite helmintų.