Krovininių keltų transportas suteikia galimybių, kokių negali suteikti jokia kita transporto priemonė. Daugelį metų šia galimybe naudojosi pramonės verslininkai, dabar taip pat vis dažniau renkasi ir privatūs asmenys. Transportas keltu yra be galo patogus ir dažnai naudojamas Baltijos jūros baseine, kur svarbu efektyviai gabenti krovinius tarp pietinės pakrantės ir Skandinavijos. Švediją ir Lietuvą sieja tvirti ekonominiai ryšiai, todėl vis daugiau prekių yra gabenama iš vienos šalies į kitą. Kodėl vertą rinktis siuntų pervežimą keltais aptarsime šiame straipsnyje.

Krovinių gabenimas jūra leidžia lengvai ir pakankamai greitai pervežti itin sunkius krovinius, kurių gabenimas oru gali kainuoti net kelis kartus daugiau. Patyrę ekspeditoriai, tokie kaip ferrybookings.lt, planuojantys siuntų kelionę jūra gali tinkamai suskirstyti krovinius klasėmis, ir labai efektyviai išplanuoti erdvę, kad vienu metu tilptų optimaliausias kiekis siuntų, tam, kad visi, net nestandartinio dydžio kroviniai saugiai pasiektų kelionės tikslą.

Dar vienas iš pagrindinių tranzito jūra privalumų yra tas, kad nėra kelių, kuriuose pilna šviesoforų, avarijų ar spūsčių, todėl tai yra vienas iš ekonomiškiausių krovinių pervežimo būdų. Taip pat laivai turi didžiausią keliamąją galią, palyginti su kitomis tranzito rūšimis, todėl per vieną kelionę yra gabenama daugiau prekių, gabenamų iš Švedijos į Lietuvą, todėl tai ženkliai padidina jų prieinamumą vartotojams.

Negabaritinių prekių atveju, jūrų transportas dažnais atvejais lieka vienintelis būdas gabenti prekes. Be to keltais taip pat dažnai yra gabenamos pavojingos medžiagos, tokios kaip dujos, toksiškos, radioaktyvios arba sprogios medžiagos. Tokiai atvejais yra atliekamos papildomos procedūros, ruošiamos pavojingų krovinių gabenimo deklaracijos. Pavojingas siuntas paruošti ir gabenti gali tik patyrę ekspeditoriai ir vairuotojai, kurie gebės sutvarkyti visus reikiamus dokumentus ir deramai išspręsti visas problemas ir situacijas, kilusias gabenant krovinį.