Nė vienas židinys niekada nepasiekia modernios krosnies efektyvumo. Jo konstrukcija leidžia reguliuoti degimo procesą ir optimaliai kaupti bei naudoti kuro generuojamą šilumą. Krosnelė gali būti hermetiškai uždaryta, o teisingai išdėstyti amortizatoriai leidžia tiksliai valdyti oro tiekimą ir išleidimą. Šiuolaikinės malkomis kūrenamos arba anglimis kūrenamos krosnies efektyvumas gali siekti iki 60%, o tai atitinka alyvos kūrenamo šildymo katilo efektyvumą.

Pirmiausia, reikalinga jūsų krosnelės galia priklauso nuo kambario, kurį reikia šildyti, dydžio. Būna, kad klientas, norėdamas sutaupyti, perka mažą, bet pigesnę krosnį, neturinčią pakankamai galios namui šildyti. Žinoma, tokia krosnelė negalės atiduoti reikiamo šilumos kiekio ir negalės pilnai apšildyti reikiamo dydžio namo patalpų. Be to, norint gauti daugiau šilumos, šią krosnį reikės eksploatuoti iki didžiausių degimo lygių, o tai neigiamai paveiks ilgalaikį krosnies naudojimą.

Per didelė krosnelė, viršijanti optimalią galią, gali sukelti tiek problemų, kiek ir per maža. Jei perkate krosnį kuri žymiai viršija reikiamą galią, galite susidurti su daugybe problemų.Gausite per daug šilumos, o oro ir deguonies tiekimas į šildomą patalpą bus nepakankamas patogiam kvėpavimui ir temperatūros sumažinimui iki optimalaus.

Būtina atsižvelgti, kaip krosnelė bus naudojama kaip pagrindinis ar antrinis šildymo šaltinis? Žinoma, jei modernaus, energiją taupančio namo su mažais šilumos nuostoliais savininkas jau turi pagrindinį šildymo šaltinį ir norėdamas grožėtis ugnimi nori įsigyti tik krosnį kaip gražų baldą, jam nereikės didelės galios krosnies.
Priešingai, name, kuriame yra dideli šilumos nuostoliai, kur krosnis bus naudojama kaip vienintelis pagrindinis šildymo šaltinis, reikės didesnės talpos krosnies.

Krosnių ir židinių gamintojai paprastai nurodo savo galią, tačiau turėtumėte žinoti, kad plieninės krosnys veikia galios diapazone – nuo minimalaus iki didžiausio. Tokiu atveju reikėtų remtis vidutine verte – optimalios galios verte.