Šiandien itin intensyviai diskutuojant apie vėdinimo sistemų naudą, poreikį ir įrengimą, iškyla klausimas – kokį vėdinimą pasirinkti? Kiekvienas atvejis yra labai individualus, todėl atsakyti vienareikšmiškai iš dalies neįmanoma. Tačiau tikriausiai niekas negali prieštarauti, kad mechaninis vėdinimas yra pats efektyviausias.

Visgi šiuo atveju kalba eina ne apie efektyvumą, o galimybes, kadangi mechaninio vėdinimo sistemos įgyvendinimas galimas ne visada. Tuo tarpu atskirais atvejais jis yra tiesiog neišvengiamas. Pavyzdžiui, A, A+, A++ klasės pastatuose rekuperacinė vėdinimo sistema yra viena iš būtinųjų sąlygų.
Mechaninio vėdinimo sistemos gali būti dviejų tipų – tai rekuperacinė sistema su lanksčių ar metalinių ortakių sistema bei mini rekuperatoriai. Pastarieji veikia be ortakių sistemos, tiesa, nėra tokie efektyvūs, kaip ortakių sistema. Ortakių sistemą galima įrengti virš lubų, sienose ar grindyse – ten, kur yra pakankamai tam vietos. Todėl geriausia tai daryti dar statybų stadijoje arba atliekant kapitalinį namų remontą. Tuo tarpu mini rekuperatoriai – puiki išeitis renovuotiems daugiabučių butams arba tais atvejais, kai nėra galimybės įrengti ortakių sistemą. Pavyzdžiui, kai yra atlikta namo vidaus apdaila.

Taigi, net ir labai norint ir esant galimybei įsirengti mechaninį vėdinimą savo namuose, ne visuomet tai bus naudinga. Tokia vėdinimo sistema geriausiai pritaikyta ir pasiteisina sandariems naujos statybos ar renovuotiems pastatams. Todėl reikėtų įvertinti savo namo būklę, pastato sandarumą, energinio naudingumo klasę ir kitus aktualius kriterijus. Apie tai visuomet geriausia pasitarti į šios srities profesionalus.

Ir čia paminėti tai, kad ne vien tik vėdinimo sistemos pasirinkimas yra svarbu. Šioje srityje didelį vaidmenį vaidina ir profesionalus sistemos projektavimas, tinkamos įrangos parinkimas bei profesionalus montavimas. Todėl nerekomenduojama to daryti patiems, jeigu neturite specialių žinių.