CRM (Customer relationship management) – tai verslo valdymo sistema skirta sekti ir prižiūrėti visus įmonėje vykstančius darbus.

Jei dažnai ir daug dirbate su įvairiais klientais, ko gero neretai susiduriate su situacija kuomet darbuotojai susimaišo, pasimeta ar paprasčiausiai pamiršta brūkštelti klientui, vykdyti kokią nors užduotį ir t.t.

CRM sistemos tikslas – viską tinkamai sugrupuoti pagal kiekvieną jūsų prižiūrimą klientą – čia matysite visą komunikaciją įskaitant laiškus ir skambučius, numatytus ir vykdomus darbus, taip pat laiku gausite priminimus.

Koks galėtų būti CRM verslo valdymo sistemos naudojimo pavyzdys?

Kaip paprasčiausias tokios sistemos pavyzdys – aktualumas skambučių centro aplinkoje.

Jei kada esate paskambinę į banką ar kreipęsi į pagalbos liniją, ko gero susidūrėte su situaciją kuomet jūsų klausinėja krūvos klausimų. Vėliau jūsų skambutį sujungia su kitu, o po to dar kitu specialistu, o visą informaciją jums ir vėl reikia kartoti.

Su CRM to nebūtų, kadangi kiekvienas darbuotojas labai lengvai iškart pamatys visą informaciją, žmogaus problemų istoriją (jeigu kažkada buvo kreiptąsi anksčiau) ir kitus duomenis kurie būtini darbo suefektyvinimui.

Ką dar geba CRM sistema?

Pateiktame pavyzdyje, žinoma, aptarėme tik vieną situaciją kuomet tokia sistema gali pasitarnauti jums. Jei dirbate su daug klientų vienu metu. Tikrai gali pasitaikyti situacijų kuomet maišotės ar pamirštate kažką padaryti.

CRM sistema gali veikti ir kaip priminimų modulis jūsų verslui, atsiunčiantis pranešimus apie šiuo metu vykdomus ar numatytus darbus, ką privalote atlikti, o kam parašyti tam tikrą dieną.

Kartu CRM sistema savo duomenų bazėje išsaugos ir bendravimo su klientu istoriją. Net ir tuo atveju jeigu su klientu iki to laiko bendravote ne jūs, o jūsų kolega.

Tokiu atveju vėlgi bus labai patogu atsekti problemas ar klausimus kuriuos buvo uždavęs klientas, kiek problemų buvo išspręsta ir ką jums dar reikėtų atlikti.

Puikus įspūdis klientui

Tik pagalvokite, jūs kartu ir klientui paliksite puikų įspūdį dėl savo optimalios komunikacijos. Kur kas greitesnio problemų sprendimo ir galiausiai dėl paprasčiausio rūpesčio jų problemoms.

Kartu žinoma, galėsite labai greitai pasižymėti darbus sau ar kitiems ir net gi persiųsti klientams savo pasiūlymus, vos kelių mygtukų paspaudimu. Kitaip tariant, net ir stengiantis nieko nebepamirškite ar neįvykdysite laiku.

Žodžiu, jūsų visas klientų priežiūros dramatiškai pasikeis į teigiamą pusę. Pradedant nuo darbų pasiskirstymo, problemų sprendimo iki planų įgyvendinimo.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme tai kas yra CRM sistema. Jei vis dar svarstote ar šį modulį verta įsigyti. Tik pagalvokite apie tai kaip suefektyvinsite visą savo darbų vykdymą, bendrą komunikaciją ir žinoma, darbų paskirstymą.

Daugiau jokių atskirų failų ar aplankų po kurių nebeįmanoma suprasti kas po ko vyks, ar laiku buvo užduotis atlikta ar ne. Rinkitės – ateities sprendimą.