FTL arba „Full Truckload“ yra antžeminio transporto paslauga, kai visas sunkvežimis yra skirtas vienam kroviniui arba, kitaip tariant, vienam klientui. FTL transporto paslauga tinka dideliems kroviniams, kurie gali užimti visą sunkvežimį. Tai taip pat yra tinkamiausias variantas esant subtilioms apkrovoms arba kroviniams, kuriems reikalinga reguliuojama temperatūra.

Jei jūsų prioritetas yra sutrumpinti tranzito laiką, geriausias pasirinkimas jums yra FTL. Naudojant „Full truckload transport“ krovinį iš taško A į tašką B gabenama be tarpinių sustojimų, taigi tai greičiausia sausumos transporto galimybių pervežimo paslauga.

FTL taip pat yra krovinių gabenimo galimybė, jei planuojate gabenti krovinius, kuriems keliami specialūs reikalavimai. Tai gali apimti bet ką, pradedant nuo bortinės priekabos, iki sunkvežimio su klimato kontrole jautriems temperatūrai gaminiams.

Skirtingai nei daliniai kroviniai, kurie dažnai sustoja kelis kartus ir yra daug kartų perkraunami tarp sunkvežimių prieš atvykstant į paskirties vietą, FTL kroviniams nereikia jokių papildomų veiksmų. Tai reiškia, kad gabenti visą sunkvežimį dažnai yra daug greičiau nei siuntimas daliniu.

Pagal padarytas klientų apklausas yra išskirti kriterijai, kokiais parametrais siuntėjai pasirenka savo vežėją.

Taigi, 3 svarbiausi veiksniai yra šie:
– transporto saugumas (krovinių saugumas);
– nurodytų pristatymo terminų ir kainos laikymasis;
– Taip pat klientai atkreipia dėmesį į aptarnavimo lygį ir pristatymo greitį.
O tokie kriterijai kaip vežėjo populiarumas ir jo vieta yra svarbūs daugumai klientų, tačiau kartais jie neturi lemiamo vaidmens.

Dėl koronaviruso pandemijos daugelis įmonių, ypač tos, kurios bendradarbiauja su užsienio organizacijomis, buvo priverstos įšaldyti savo verslą arba gerokai sumažinti jo apyvartą. Dabar padėtis tapo daug lengvesnė, tačiau kai kurios transporto įmonės vis dar uždarytos.

Svarbu, kad pasirinktas vežėjas turėtų gerai išvystytą logistikos schemą, skirtą krovinių gabenimui, ir greitą užsakymų apdorojimą. Priešingu atveju jūsų krovinys gali ilgai likti sandėlyje arba jis bus per lėtas, kol pasieksite tikslą.