Pagal paskirtį vakuuminių siurblių panaudojimo galimybės yra labai plačios ir skirtingos. Tokio tipo siurbliai veikia vakuumo principu, jie yra naudojami įvairių sričių gamybos, automobilių, maisto pramonėje, taip pat ir medicinoje. Be to, vakuuminiai siurbliai gali būti naudojami ir tvenkinio drenažui, tačiau gali būti pritaikomas ir švariam vandeniui perkelti iš vienos vietos į kitą.

Kalbant plačiąja prasme, šio tipo siurbliai plačiai naudojami automobilių pramonėje, kur jo veikimo principas priklauso nuo jo konstrukcijos tipo. Dažnai naudojami su tiesioginio įpurškimo varikliais, turbokompresoriais ar kintamuoju vožtuviniu dujų paskirstymu. Taip pat naudojami dujų pernešimui ar šalinimui iš tam tikrų sistemų. Priklausomai nuo paskirties ir poreikių gali būti įprasto ar itin aukšto galingumo. Todėl kiekvienu atveju atsakymų į klausimą, kam naudojami vakuuminiai siurbliai, gali būti daug.

Buityje ar pramonėje dažniausiai sutinkami siurbliai, naudojami skysčių perkėlimui iš vienos vietos į kitą. Šie siurbliai ypatingi tuo, kad juos galima naudoti ir itin aktyvioms cheminėms medžiagoms, ir švariam vandeniui perpumpuoti. Kiekvienas iš jų gali skirtis savo našumu bei maksimaliu spaudimu. Efektyviausiais laikomi pramoniniai siurbliai, pajėgūs perpumpuoti net iki 8000 litrų skysčio per minutę.

Atitinkami vakuuminiai siurbliai yra parenkami priklausomai nuo skysčių taršos ir juose esančių cheminių priemaišų dydžio. Viena įranga yra pajėgi siurbti nuotekas, kuriose priemaišų dalelių dydis ne didesnis kaip 40-50 mm, kita – ne didesnėms kaip 80-90 mm. Pastaruoju atveju tai galėtų būti kalbama apie fekalijų pašalinimą.

Šių siurblių korpusas gaminamas iš tvirtos ir patikimos medžiagos, paprastai iš ketaus. Vakuuminių siurblių kaina priklauso nuo gamintojo, įrenginio techninių parametrų ir paskirties. O rinktis reikėtų technologiškai pažangius ir laiko patikrintus įrenginius, užtikrinančius jų ilgaamžiškumą.