Šunų mityba priklauso nuo gyvūno veislės, amžiaus, vienų šunų pasyvus gyvenimas, kitų energingas, išeikvoja daug anergijos atlikdami nurodytą užduotį ar dalyvaujant varžybose. Pagal atskirų šunų poreikius mytyba turėtų būti subalansuota. Šuo yra mėsėdis, todėl turėtų gauti maisto iš gyvūninės kilmės, iš mėsos ar žuvies. Energetinę pašaro vertę nulemia sudėtyje esantys baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai.

Kokios klasės pašarą rinktis šunims?

Pašaras skirstomas į klases: economy, premium ir super premium. Geriausia rinktis super premium arba premium klasės pašarą greitojizirafa.lt.,šiame pašare mėsos būna iki 50 procentų. Sauso maisto sudėtis subalansuota taip, kad šunys pakankamai gautu kalio ir fosforo, reikalingo kaulams ir sąnariams. Suaugusių šunų sausas maistas dar skirstomas į grupes: aktyviems, vidutinio aktyvumo ir senjorams. Vyresnio amžiaus šunų medžiagų apykaita yra sulėtėjusi, todėl jų maistas mažiau koloringas ir lengviau kramtomas. Šuns nutukimas labai kenkia sveikatai ir trumpina gyvūno gyvenimą.

Šunų šerimas žalia mėsa ir kaulais

Šunų augintojai savo augintinius retsykiais palepina žalia mėsa ir kaulais. Geriausia mėsa- paukštiena ir jautiena, nepatariama šunų šerti riebia kiauliena, aviena ar nepatikrinta žvėriena. Paukštiena šunys mėgsta, bet blauzdikaulių, šlaunikaulių geriau neduoti, nes kramtant jie skyla į aštrius gabalėlius ir gali sužeisti, geriausia rinktis vištienos nugarėles, kakliukus, nes jų kaulai trapūs ir visiškai nepavojinga. Visi kaulai turėtų būti žali, nes virti kaulai sunkiai virškinami ir gali užkimšti žarnyną.

Šunų pokyčiai po sterilizacijos ar kastracijos

Po sterilizacijos ir kastracijos šuniui sumažėja arba padaugėjja tam tikrų hormonų, kurie turi įtakkos apetitui bei insulino susidarymui tai lemia cukraus kiekį kraujyje, pasidaro lėtesnė medžiagų apykaita, padidėja augintinio apetitas. Kastruotiems ir sterilizuotiems augintiniams reikalingas maistas turintis mažiau kolorijų ir pasirūpinti didesniu fiziniu krūviu. Po operacijos rekomenduojama pasitarti su veterinarijos gydytoju ir išsirinkti tinkamą pašarą, kuris užtikrintų reikalingą kolorijų kiekį jūsų augintiniui. Svarbu laikytis šėrimo normų, nešerti šuns maistu nuo stalo, skanukus duoti tokius, kurie tinka sterilizuotiems ir kastruotėms šunims.