Gerai žinoma, kad gamtinės dujos yra ekonomiškiausias namų šildymo energijos šaltinis. Todėl priemiesčio gyvenamųjų pastatų savininkų noras prisijungti prie dujų atrodo visiškai natūralus. Tačiau neturime pamiršti, kad dujos yra rizikingiausia degalų rūšis sprogimo ir priešgaisrinės saugos požiūriu. Štai kodėl dujinis katilas namuose montuojamas atsižvelgiant į daugybę priežiūros institucijų nustatytų taisyklių ir nuostatų.

Skirtingai nuo kitų tipų katilų (dyzelino, kietojo kuro), dujinių katilų nuolat valyti nereikia, tačiau profilaktinę priežiūrą būtina atlikti kartą per metus.

Jie skirti ilgalaikiam veikimui be problemų, tačiau atskiros dalys gali sugesti arba susidėvėti. Šiuolaikinis katilas yra ne tik degiklis. Jame yra ribotų išteklių elektronikos ir eksploatacinių medžiagų.
Prieš šildymo sezoną būtina įvertinti katilo ir kitų komponentų būklę, kad netikėta akimirka neliktumėte be šilumos.

– laikui bėgant, šildymo sistemos veikimas gali pablogėti;
– katilas dažnai įsijungia ir išsijungia;
– viskas veikia, bet baterijos šaltos;
– kyla slėgis sistemoje;
– neveikia gaubtas.

Techninės priežiūros metu specialistai patikrina katilo veikimą ir atlieka planinius darbus.
Jei žiemą iškils problemų, turėsite skubiai ieškoti specialistų. Šildymas nustos veikti, kol katilas nebus suremontuotas ar pakeistas. Jei atliksite katilo patikrą laiku, būsite ramus visą šildymo sezoną.
Techninės priežiūros metu katilas išmontuojamas. Jei jis veikia, patartina jį išjungti likus kelioms valandoms iki specialistų atvykimo, kad sistema turėtų laiko atvėsti.

Renkantis bet kokią techniką, kiekvieno namo savininkas teikia pirmenybę kokybei. Dujų katilams keliami specialūs reikalavimai, nes jie skirti veikti visą parą.

Neįmanoma savarankiškai teikti dujų katilo paslaugų – tai faktas. Norėdami tai padaryti, turite turėti specialų išsilavinimą, leidimą atlikti tokį darbą, profesionalius įrankius ir prietaisus. Natūralu, kad visus šiuos reikalavimus įvykdys paslaugų įmonės atstovas, daugiau informacijos https://admaservisas.lt/dujiniu-katilu-remontas/.