Tikriausiai esate pastebėję, kad didelėse erdvėse pvz. svetainėje, biure gaivaus oro iman trūkti ne taip greitai kaip mažuose kambariuose ar kabinetuose. Mažas talpos tūris lemia greitą deguonies išeikvojimą ir reikalauja nuolatinio mechaninio vėdinimo atidarant langą ar nuolat laikant duris praviras. Mikroventiliacija padeda menkai nes reikia pakeisti didelį oro kiekį. Mažose patalpose u-tikrinti normalų mikroklimatą gali padėti mini rekuperatoriai.

Kiekvienai patalpai kurioje reikalingas geras vėdinimas galima sumontuoti sienoje po minirekuperatorių valdomą nuotoliniu pultu. Tai šiuo metu yra bene geriausia išeitis nes tiks u šiuo įrenginiu išvengsite remonto. Minirekuperatorius yra mažas vamzdžio formos įrenginys montuojamas į sienoje išgręžtą angą. Tai 15-20 cm skersmens dvigubas vamzdis kurio viena pusė naudojama orui iš lauko paimti, o kita orui iš patalpos pašalinti. Vamzdis yra teleskopinės formos, jį galima pailginti arba suptrumpinti pagal tai kokio storio yra išorinė pastato siena. Vamzdžio galuose įmontuoti ventiliatoriai ir šilumokaitis kuris pašildo orą iki reikiamos temperatūros. Išeinantis ir įeinantis oras taprusavyse nesimaišo, mažoje patalpoje per trumpą laiką galima pakeisti visą orą nes įrenginiai geba tiekti virš 100 kūbinių metrų oro per valandą. Įrenginys veikia tyliai, maksimaliu režimu skleidžia 30-40 db garsą kuris per daug neerzina, nebent tai būtų patalpa skirta miegui.

Kaip ir tikros rekuperacinės sistemos, minirekuperatoriai turi filtrus kurie sulaiko dulkes, bakterijas ir kvapus. Filtrai keičiami iš vidinės patalpos pusės nuėmus rekuperatoriaus gaubtą. Minirekuperatorių galima nustatyti kad šalintų perteklinę drėgmę tačiau šildymo sezonu, patalpose dažniau drėgmės ore trūksta nei būna jos pertelklius. Jeigu įrenginys nenaudojamas, jo angą iš patalpų vidinės pusės galima uždaryti ir į patalpą nebepateks oras. Kiekvienas darbuotojas ar šeimos narys gali reguliuoti į patalpą patenkantį oro srautą pagal savo poeikius. Distancinis pultas turi tik keletą pagrindinių mygtukų todėl valdyti įrenginį greitai išmoksta ir vyresnio amžiaus žmonės.

Jeigu įsigijote namą arba turite biurą kuriame nėra vėdinimo sistemos, šį trūkumą nesunkiai pašalinsite sumontavę po minirekuperatorių kiekvenai mažai patalpai.