Odiniai baldai – prabangos ir stiliaus simbolis. Tačiau net ir jie po daugelio metų naudojimo gali prarasti savo žavesį, ypač jeigu jie buvo menkai prižiūrėti per savo normalaus gyvavimo laikotarpį.

Ar su tokia problema susidūrėte ir jūs? Nieko baisaus, odinių baldų taisymas nėra toks sudėtingas dalykas kaip, kad gali pasirodyti.

Nesvarbu ar jūsų furnitūra lupasi, yra plyšusi, o galbūt, trūkusios jos siūlės. Tai dar nereiškia, jog iškart naudoti odiniai baldai turėtų būti išmesti. Taikant keletą paprastų metodikų, odiniai baldai labai lengvai gali būti prikelti antram gyvenimui.

Šiame straipsnyje būtent tai apie tai – pagrindinis metodikas kaip prikelti savo odinę furnitūrą.

Kodėl gali prireikti remontuoti savo odinius baldus?

Kai kurie žmonės, nors ir tinkamai prižiūri savo odinius baldus, vistiek pastebi, jog jie ilgainiui susidėvi ir nebėra tokie žavūs kaip anksčiau. Ir tai yra visiškai normalu.

Saulės poveikis, drėgmė patalpoje, įvairūs atlupimai, na o jeigu dar turite ir gyvūnų – draskymai yra įprastas dalykas. Tiesa, ekspertai rekomenduoja pastebėjus akivaizdžius savo baldo trūkumus imtis tvarkymosi darbų nedelsiant.

Kitas dalykas kas yra svarbu taisant odinius baldus – pačios odos tipas ir kokio tipo pažeidimai yra ant baldo. Pagal ir turi būti sprendžiama kokios metodikos bus naudojamos šiam baldui taisyti.

Nežinote ką reikėtų daryti? Žemiau pateikiame keletą patarimų kokias metodikas rinktis taisymui.

Odos kondicionierius

Odos kondicionieriai yra puikiausias sprendimas tiems kas ant savo baldų turi nedidelius įbrėžimus ar įdrėskimus. Su šios priemonės pagalba jūs labai nesunkiai galėsite jas pašalinti. Jums tereikės šio produkto ir švelnaus medžiagos gabalėlio tam produktui įtrinti į odą.

Stenkitės kaip įmanoma labiau įtrinti tas vietas kurios yra pažeistos. Bet kokį kondicionieriaus perteklių išvalykite su jūsų medžiagos gabalėliu.

Žinoma, jeigu pažeidimai jau yra rimtesni, tuomet reikėtų kreiptis į baldų remonto ekspertų, kadangi čia prireiks jau jų pagalbos.

Siūlės

Mokate neblogai elgtis su adata ir siūlu? Jeigu ant jūsų baldo nusidėvėjusios siūlės, tuomet galite imtis jų tvarkymo. Siūlės labai dažnai nusidėvi su metais ne tik dėl pažeidimų, tačiau dėl paprasčiausio amžiaus.

Kol baldas visiškai nesuplyšo, galite pamėginti pažeistas vietas ir vėl susiūti. Jei siūlės trūkusios įprastinėse vietose, jums gali pasisekti ir jūs galėsite tiesiog užsiūti tas vietas kur jau anksčiau buvo siūlės.

Čia jums prireiks geros adatos ir siūlų.

Odos klijai

Dar vienas paprastas ir efektyvus metodas tvarkyti įtrūkimus odiniuose balduose gali būti tai paskirčiai skirti odos klijai. Juos galite labai paprastai aplikuoti kad ir su nedideliu daiktu tokiu kaip dantų krapštukas, svarbu, žinoma, jog abi odos pusės ties įplyšimu susiklijuotų kartu.

Didesnėms probleminėms vietoms, gali prireikti ir papildomų odos gabalėlių, kuriuos klijų pagalba galėsite tiesiog užklijuoti ant probleminės vietos. Vėl gi, jeigu jaučiatės, jog nežinote ką daryti, susisiekite su baldų remonto ekspertais.

Pabaigai

Odinius baldus daugumoje atvejų galima labai paprastai sutaisyti, todėl jokiu būdu neskubėkite jų išmesti. Svarbiausia žinoti ką daryti ir daryti tai taisyklingai. Na, o jeigu jaučiate, jog pasimetėte, susisiekite su baldų taisymo ekspertais.

Paruošta pagal baldaiska.lt informaciją.