Dar prieš pradedant tvoros įsigijimo ir įrengimo darbus, būtina apspręsti keletą svarbių detalių. Labai dažnai mes iškart imame galvoti apie pačios tvoros dizainą, tačiau negalvojame apie kitas detales, pavyzdžiui, tvoros stulpus.

Planuojant tvorą, labai svarbu žinoti, kad visi komponentai turi būti apgalvoti iš anksto, nes ne bet kokie tvoros stulpai tinkami bet kuriai tvorai. Visų pirma, turite nuspręsti, kokią tvorą planuojate įrengti, ji gali būti medinė, metalinė ar segmentinė. Nuo jūsų pasirinkimo priklausys, kokie stulpai jai bus reikalingi. Jie taip pat gali būti mediniai, metaliniai ar betoniniai, skirtingų spalvų bei išmatavimų, keturkampiai bei apvalūs tvoros stulpai.

Svarbu žinoti, kad apvalūs stulpai nėra tinkami segmentinės tvoros įrengimui, nes jų visos komplektuojančios detalės yra pritaikytos tinklinei tvorai. Šie stulpai gali būti naudojami tiek įprastam tinklui, skirtam privačiai teritorijai apjuosti, tiek tinklui, skirtam nuo žvėrių. Tuo tarpu keturkampiai tvoros stulpai gali būti pritaikyti segmentinei arba metalinei tvorai. Kiekvienu atveju reikalinga pasirinkti tinkamo diametro ar išmatavimų stulpus.

Įvertinkite stulpų aukštį, rinkitės aukštesnius, nei numatomas tvoros aukštis, nes dalis jo bus betonuojama į žemę.
Rinkoje jų galima rasti įvairių spalvų – tai dažyti arba ne – cinkuoti tvoros stulpai. Priklausomai nuo tvoros spalvos pasirinkimo, derinama ir stulpų spalva, kurią galima rinktis iš asortimento. Dažniausiai – tai žalios, rudos arba tamsiai pilkos (antracito) spalvos pasirinkimas. Išskirtinais atvejais galima rinktis ir iš gamintojo pateiktos RAL spalvų paletės.

Tiek tvoros spalvą, tiek stulpus rekomenduojama derinti prie bendro aplinkos eksterjero. Dažniausiai derinama prie fasado, langų rėmų ar stogo spalvos. Pasirūpinkite ir komplektuojančiomis detalėmis, kurios reikalingos tvoros užpildo montavimui. Tvirtinimo elementai ir jų kiekis priklausys nuo tvoros pasirinkimo ir jos aukščio.