Katės gali būti šeriamos sausu arba konservuotu maistu. Tiktai kokybiškas maistas garantuos, kad jūsų augintinis gaus visus reikalingus mineralus ir vitaminus, o augintinio kailis žvilgės, dantys bus stiprūs ir jausis sotus. Sausas kačių maistas skirstomas į kategorijas, pradedant nuo pigių- ekonominės klasės iki aukščiausios kokybės- premium ir super premium klasės.

Ekonominės klasės pašaras yra universalus, nepritaikytaas konkrečiai veislei. Šeriant augintinį šiuo maistu ima trūkti vitaminų, meneralų ir kitų vertingų medžiagų, kailis nustoja žvilgėti.

Premium klasės maiste daug didesnis kiekis baltymų, o ne grūdų, jame beveik nenaudojama konservantų, dažiklių ir pan. Šis pašaras yra kokybiškesnis, turintis daugiau mikroelementų, tarsi tarpinis pasirinkimas tarp ekonominės ir super premium klasės. Jo sudėtyje yra mėsos, baltymų ir įvairių mikroelementų, ypač teigiamai veikia augančius kačiukus, žindančias kates, gyvūnus po sterilizacijos. Tačiau, kuo geresnė maisto sudėtis, kokybė, tuo aukštesnė produto kaina, bet katės šeriant geresnės kokybės maistu, jų sveikata bus žymiai geresnė.

Super premium pašaras katėms gaminamas iš aukščiausios klasės natūralių produktų, jame daug vitaminų mikroelementų. Šiame pašare yra išskirtinių priedų, kurie padeda virškinimui ir užtikrina maistingų medžiagų įsisavinimą. Pašaras suvirškinamas greičiau, o maistinės medžiagos pasisavinamos efektyviau. Super premium kalsės maistas pasižymi tuom, kad jame yra ne tik kiauliena, bet ir paukštiena, triušiena, lašiša ir kt.

Konservuotas kačių maistas

Katės priklauso mėsėdžių gyvūnų grupei, todėl joms būtina kokybiška mėsa mityboje. Konservai, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra mėsa, ar žuvis geriausiai tinka kačių mitybai. Jeigu katės pastoviai maitinamos tik sausu maistu, jos gali gauti mažiau maistinių medžiagų, negu katės kurios šeriamos konservuotu maistu. Kai kurie kačių augintojai sausą maistą kaitalioja su konservuotu, tai irgi geras sprendimas. Konservai katėms savo sudėtyje turi apie 80 proc. vandens, o sausas kačių maistas apie 10 proc. Katės maitinamos sausu maistu, negauna pakankamai vandens, todėl šeriant sausu maistu, būtinai turi būti dubenėlis šviežio vandens.