Šiuolaikiniai darbdaviai naudoja skirtingas galimybes susirasti darbuotojų. Kažkas kreipiasi į draugus, pažįstamus ar giminaičius, o kažkas, nedvejodamas, atidaro naršyklę ir ieško potencialių darbuotojų internetu.

Šiandien yra daug specialistų, kurie savo paslaugas teikia nuotoliniu būdu arba kaip laisvai samdomi darbuotojai. Paprastai santykiai su tokiais darbuotojais trunka atliekant kažkokį vienkartinį ar laikiną darbą, nors neretai laisvai samdomi darbuotojai nuolat bendradarbiauja ir netgi registruojasi kaip įmonės darbuotojai.

Socialiniai tinklai yra geras darbuotojų paieškos šaltinis. Šis metodas tikrai veikia, tačiau sėkmės tikimybė, kaip taisyklė, tiesiogiai priklauso nuo jūsų paskyros draugų ir abonentų skaičiaus. Jei jūsų socialinis puslapis nėra labai populiarus, galite pabandyti paskelbti laisvą darbo vietą teminėje grupėje socialiniame tinkle arba, pavyzdžiui, paprašyti draugų, turinčių daug sekėjų, paskelbti jūsų įrašą.

Jei patys negalite rasti tinkamo kandidato arba paprasčiausiai neturite tam pakankamai laiko, galite pabandyti susisiekti su įdarbinimo agentūra. Įdarbinimo agentūra yra tarpininkas darbo rinkoje, teikiantis paslaugas darbdaviui ieškant ir atrenkant reikiamą personalą.

Iš pirmo žvilgsnio šiuolaikinėje darbo rinkoje netrūksta kvalifikuotų darbo ieškančių asmenų, tačiau praktiškai nėra taip lengva visais atžvilgiais rasti tinkamą darbuotoją.
Su agentūrų pagalba galite greitai ir lengvai paskelbti reikiamą laisvą darbo vietą, bet ir iš dabartinės pareiškėjų duomenų bazės iškart pasirinkti jums tinkantį darbuotoją.

Įdarbinimo agentūros yra suinteresuotos rasti geriausią kandidatą į tam tikras pareigas ir visiškai kontroliuoti procesą. Tai yra, iš pradžių jie sudaro bendrą pretendento į laisvą vietą portretą, o tada įvertina jo verslo ir profesines savybes.

Laisvų vietų paieška taip pat vyksta gana greitai, nes yra didelė duomenų bazė ir, rekomenduodama savo kandidatūrą į šią laisvą vietą, agentūra iš tikrųjų prisiima atsakomybę. Tai labai svarbu potencialiam darbdaviui, kuriam nereikia skirti laiko vertinant siūlomą kandidatą, jam tiesiog reikia įdarbinimo agentūros autoriteto ir garantijų, kad tai tikrai vertas pretendentas į laisvą darbo vietą.