Tikitės, kad pakaks nedidelio atostogų biudžeto? Tuomet jums turėtų būti aktualus kaimo turizmas. Būtent kaimo turizmo sodybos šiuo metu gali padėti ženkliai sumažinti poilsio išlaidas. Viskas ką jums reikia padaryti – susirasti gerai vertinamą sodybą, kurioje būtų siūlomos įvairios pramogos. Kaimo turizmo sodybose dabar dažniausiai siūloma ne tik nakvynė ir maitinimas, bet ir aktyvaus laisvalaikio pramogos. Žinoma, ne visose vietose malonu leisti laiką, todėl labai svarbu, kad kruopščiai peržiūrėtumėte sodybų pasiūlymus. Populiariausios kaimo turizmo sodybos šiuo metu vis dar priima poilsiautojus, tačiau turėkite galvoje, kad orams atvėsus, nelabai tokiose vietose yra ką veikti.

Lietuviškose kaimo turizmo sodybose dabar pateikiamas gana platus pramogų sąrašas. Kiekvienam ketinančiam išsinuomoti sodybą pirmiausia siūloma atkreipti dėmesį į pramogų sąrašą. Tikrai nėra taip, kad kiekvienoje sodyboje siūlomos vandens pramogos. Jos dažniausiai siūlomos tose vietose, kurios yra įsikūrusios šalia vandens telkinių. Jeigu jus domina maudynės ar pasiplaukiojimas baidarėmis, tuomet itin kruopščiai peržiūrėkite kurioje vietoje yra įsikūrusi pasirinkta sodyba. Žinoma, jeigu jums vandens pramogos nėra aktualios, tuomet reikėtų atsižvelgti į kitas pramogas. Kai kurios sodybos gali pasiūlyti įvairius sporto užsiėmimus – krepšinį, futbolą, tinklinį, žygius po miškus ar tiesiog pasivažinėjimą dviračiais.

Ne ką mažiau rūpėti turėtų ir sodybos paskirtis. Matote, kai kurios sodybos nėra pritaikytos ilgalaikiam poilsiui. Kai kurios kaimo turizmo sodybos yra skirtos renginiams. Jose dažniausiai siekiama įrengti erdvias patalpas pobūviams, miegamas vietas paruošti kaip įmanoma prabangiau ir t.t. Tokios sodybos įprastai nuomojamos paromis ir jų nuomos kaina yra gerokai didesnė. Kaimo turizmo sodybos, kurios skirtos poilsiui, dažniausiai nuomojamos ilgesniam laikui ir klientai viso ploto negauna – gauna tik apartamentus nakvynei bei įvairiausias pramogas.

Kaimo turizmu susidomėję poilsiautojai neturėtų krimstis, jeigu mieste nėra tokių vietų poilsiui. Populiariausios kaimo turizmo sodybos yra įsikūrusios atokiau nuo miestų. Tuo siekiama poilsiautojams suteikti galimybę ilsėtis gamtos apsuptyje. Juk ir patiems būtų maloniau atostogauti atokiau nuo miesto šurmulio. Tad, renkantis sodybą poilsiui, būtinai kruopščiai įvertinkite ką jos siūlo.