Pastebima, kad daugelį žmonių dar labai gąsdina tokie terminai, kaip neurologas, psichologas, psichoterapeutas ir panašūs. Tačiau jeigu pradedame į tai gilintis ir klausti, kas būtent juos gąsdina, pasipila įvairūs pasiteisinimai. Jie skamba panašiai taip – „man viskas gerai ir su mano nervais viskas taip pat gerai“.

Tačiau kalbant apie šiuos iš pažiūros gana subtilius dalykus suvokiame, kad viskas yra žymiai paprasčiau. Svarbu suvokti, su kuo susijusios neurologinės problemos ir kuo tai pasireiškia. O tai yra įvairūs centrinės bei periferinės nervų sistemos sutrikimai bei ligos, kas vėl gali nuskambėti gana grėsmingai. Tačiau šie sutrikimai ir šios ligos praktiškai neturi nieko bendro su žmogaus psichine būsena, kaip daugelis iš karto pagalvoja.

Dirbantys neurologai Šiauliuose, Kaune, Vilniuje ar kitame mieste suteikia konsultacijas esant galvos, stuburo skausmams, galvos smegenų kraujotakos sutrikimams bei augliams. Neurologo konsultacija reikalinga ir tuomet, kai kamuoja nemiga ar migrena, esant vaiko raidos sutrikimams.

Galvos kraujotakos sutrikimai pasireiškia galvos skausmu, svaigimu arba gali pasibaigti net insultu. Todėl kiekvienas iš minėtųjų simptomų neturėtų būti ignoruojamas, o reikėtų kreiptis į šiuos specialistus.
Be šių, kai kuriais atvejais atrodytų gana nerimtų simptomų, neurologai konsultuoja dėl nugaros smegenų nervų pažeidimų, epilepsijos, cerebrinio paralyžiaus. Taip pat dėl degeneracinės nervų sistemos ligų, tokių, kaip Alzhaimeris bei Parkinsonas.

Siekiant išsiaiškinti simptomų priežastį ir nustatyti ligą, paprastai yra pasitelkiami keli būdai. Vienas iš jų – tai ekstrakranijinių kaklo kraujagyslių dvigubas skenavimas bei galvos smegenų kraujagyslių ultragarsinis tyrimas (med. vadinama transkranijinė doplerografija). Diagnozuoti ligą ankstyvoje stadijoje yra ypatingai svarbu, o laiku paskirtas gydymas ir reabilitacija daugeliu atvejų padeda išgelbėti nuo neįgaliojo vežimėlio.