Žmonės, turintys tobulą šypseną, yra statistiškai laimingesni ir patiria mažiau streso. Tokią išvadą padarė Mančesterio universiteto mokslininkai, rekomenduojantys pesimistams ir žmonėms, turintiems dantų estetikos problemų, nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Mokslininkai nustatė tiesioginį, glaudų ryšį tarp kreivų dantų ir bendro gyvenimo lygio. Paaiškėjo, kad kuo mažiau žmogus gali pasigirti įspūdinga šypsena, tuo mažiau pasitiki savimi ir tuo labiau patyria stresą. O žmonės, kurie turi „Holivudo šypseną“, išskyria atsparumu stresui ir aukšta saviverte. Investicija į burnos ertmės ir dantų būklės gerinimą greitai atsiperka, tiek psichologiškai, tiek materialiai, nes pasitikėjimas savimi ir savo grožiu suteikia sparnus, žmogus tampa laimingas ir supranta įspūdingą sėkmę darbe ir asmeniniame gyvenime. Be to, nepatartina susitaikyti su bent vieno danties praradimu, nes tai neigiamai pasireiškia psichikoje. Ypač kalbant apie priekinius dantis, po šio įvykio žmogus iš viso sugeba atsisakyti nuoširdaus juoko ir šypsenos. Tiesūs, lygūs ir gražūs dantys, padidina žmogaus galimybes gauti padorų darbą. Konkurencijos atveju pirmenybė teikiama asmenims su tobula šypsena.

Deja, daugeliu atvejų akinanti šypsena yra kruopštaus specialistų darbo, o ne faktinės dantų priežiūros rezultatas https://evadenta.lt/paslaugos/estetinis-plombavimas/.

Valyti datis yra per mažai, kad svajotum apie akinančią šypseną. Deja, dantų šepetėlio pagalba iš burnos ertmės pašalinama tik dalis bakterijų, kurios gali pasislėpti tarpuose tarp dantų, liežuvyje ar vidinėje skruostų dalyje.
Pirmasis privalomas ir labai svarbus bendros burnos sveikatos žingsnis yra reguliarus apsilankymas pas odontologą. Nelaukite, kol ėduonis sunaikins daugumą dantų ir reikės skausmingo šaknies kanalo gydymo.

Jei kramtant maistą jaučiate bet kurio danties skausmą arba valydami dantis, kriauklėje pastebite raudonus kraujo pėdsakus – nelaukite – kuo skubiau eikite pas odontologą!