Balkonas – tai tiesiog nuostabi vieta atsipalaiduoti įkvėpus gryno oro, pasimėgauti saulės šviesa ar maloniu lietaus kvapu ar tai būtų ryte, per pietus ar vakare grįžus po darbo. 

Daug kas net nepagalvoja apie tai, tačiau vos kelių aksesuarų pagalba mes šią patalpą galime paversti tikru jaukumo kampeliu savo namuose.

Lauko šviestuvai, keletas augalų ir krėslų bei žinoma bendros tvarkos palaikymas, balkoną pavers vieta kur norėsis leisti kiek įmanoma daugiau laiko kai tik būsite namuose.

Šiame straipsnyje – keletas patarimų kaip tinkamai įsirengti jaukų balkoną, tiesiai iš ekspertų lūpų.

Svarbiausia – žinokite ką veiksite balkone

Kaip teigia ekspertai, pirminis dalykas apie kurį reikėtų pagalvoti tai kokią funkciją balkonas pas mus atlikinės. Jei tarkime galvojate čia sedėdami vasaros vakarais ir skaityti knygas, keletas baldų tokių kaip staliukas ar patogus krėslas tikrai nepakenks.

Taip pat čia bus reikalingas lauko šviestuvas kuris net ir nusileidus saulei galės teikti reikalingą šviesą. Šalia keletas augalų – tik praskaidrins nuotaiką, suteiks patalpai estetikos ir jokiu būdu neatims reikalingos vietos. Žinoma, tai tik keli namų aksesuarai kurie padės pagerinti balkono vaizdą.

Ieškant namų aksesuarų balkonui, gali pasižvalgyti po internetines parduotuves, tokias kaip bijunai-prienamo.lt.

Būtinai palaikykite tvarką

Pripažinkime, daugelis iš mūsų balkonus naudoja kaip papildomą sandėliuką. Čia dažnai išgrūdame nereikalingus ir retai naudojamus daiktus iš kambario, tam, kad jie paprasčiausiai nesimaišytų. 

Tačiau jeigu išties norime susikurti jaukų balkoną, nereikalingų daiktų čia mėtytis tikrai nereikėtų. Kitaip tikrai nebus tvarkos, na o ir taip nedidelė balkono erdvė dar labiau sumažės. Kuomet tvarkysite balkoną tikrai nereikalingus daiktus tiesiog išmeskite, o ką gaila išmesti, sudėkite į daiktų dėžes namuose.

Stilingas daiktadėžes galima naudoti ir kaip sėdėjimo vietas balkonuose. Taigi galite tiesiog į jas sudėti daiktus ir palikti viską balkone.

Baldai taip pat svarbu

Jeigu balkone jau turime stovintį baldų komplektą kuris mums patinka, tuomet puiku, nereikės papildomų investicijų norint padaryti jį funkcionalesnį. Džiugu ir tai, jog labai lengvai galime vis pagyvinti vaizdą bėgant metams.

Naujų staltiesių ar pagalvėlių ant krėslų kiekvienais metais tikrai nereikia pirkti. Tiesiog pasirinkite vieną kitą ryškų elementą kuris galėtų papuošti patalpą. Net ir tokia smulkmena kaip mažas paveikslas ant sienos keletas žvakių ant stalo gali priversti jūs į kambarį pažvelgti kitu žvilgsniu.

Na, o jeigu iki šiol baldų čia neturėjote, tuomet vėl gi pagalvokite apie jo paskirtį. Jei planuojate čia rinktis su draugais vasaros vakarais, tuomet reikės ko gero ir daugiau krėslų ir didesnio stalo. 

Priešingai, jeigu čia planuojate sedėti skaitydami knygą, ko gero reikėtų įsigyti gultą ir apklotą, kuomet vakarai kiek atvės.

Tinkamas apšvietimas

Galbūt vasaros jos prireiks kiek mažiau, tačiau tinkamas apšvietimas vistiek yra reikalingas bet kokiai patalpai. Kaip smagus aksesuaras suteikiantis jaukumo gali būti toks dalykas kaip pakabinama lempučių girlianda kuri tikrai pakels interjerą į kitą lygį.

Visai negėda būtų pasikabinti ir kalėdines lemputes, kurios atrodys tikrai gražiai net ir tada kuomet už lango ne kalėdų laikotarpis, o vasara.

Balkone esantys augalai

Pastaruoju metu pasaulyje vis populiarėja vadinamieji balkoniniai sodai. Jie suteikia patalpoms papildomo jaukumo, neatima daug vietos ir leidžia papildomai užsiauginti keletą skanių gėrybių. 

Tokia tendencija aktuali ne tik tiems kurie gyvena nuosavuose namuose, tačiau ir miestų daugiaubučiuose.

Smagioji dalis žinoma bus apsispręsti ką auginsite. Jeigu nenorite daug prižiūrėti savo augalų tuomet galima pasirinkti kokią paprastą augalą kaip pavyzdžiui pelargonijos, kurios labiau atlikinės estetinę funkciją.

Žinoma, dažnai žmonės augina ir agurkus bei pamidorus, ar įvairias maistinius žalumynus. Taigi, jeigu norite pasimėgauti ir balkonu derliumi, rinkitės šiuos augalus. Tiesa, čia galbūt reikės ir daugiau priežiūros jiems.

Pabaigai

Balkonas nebūtinai turi būti nuobodi vieta džiovinti rūbams ar laikyti senus daiktus, tai gali būti ir mažas jūsų jaukumo kampelis. Tikime, jog šities patarimai jums padės susikurti būtent jį.