Nors daugelis svajodami apie keliones tikrai mąsto apie užsienio šalis, nematytą architektūra, dailius gamtos kampelius, skaidrius ežerus ir plačias jūras, kurių dar nėra matę, puikiai praleisti laiką bei pasikrauti naujais įspūdžiais galima ir Lietuvoje. Tikrai yra labai daug priežasčių kuomet kelionės Lietuvoje gali atnešti daug gražių prisiminimų. Ne kiekvienas savo gimtąjį kraštą yra matęs visu gražumu, kadangi ne visuomet turima laiko viską aplankyti, apžiūrėti, ar viskuo pasidomėti. Apie užsienio šalis kartais ir daugiau informacijos galima rasti, daugiau reklamų, todėl Lietuva pamirštama. Čia nuolat užsuka daug turistų, kurie džiaugiasi galimybe iš arti pasidžiaugti nuostabia Lietuvos istorija, architektūra ir žalia gamta, tačiau patys gyventojai kartais pamiršta kokia graži gali būti Lietuva. Kai jau žinoma ką kelionės Lietuvoje gali suteikti, verta žinoti ir priežastis, kurios tik dar labiau sustiprins norą apkeliauti savo gimtinę.

Pažintinės kelionės Lietuvoje gali būti kuo puikiausiai suorganizuotos ir agentūrų, todėl jei patiems sunku susidaryti puikų maršrutą, visuomet galima tikėtis pagalbos. Tokio tipo kelionės tikrai pradžiugins tuo, kad pavyks sužinoti iki šiol apie savo šalį nežinotų dalykų, įdomių faktų ir, žinoma, atrasti tokių vietų, apie kurias gal net neteko girdėti. Pažintinės kelionės Lietuvoje yra vertinamos ir turistų, todėl tikrai verta pasidžiaugti tokia galimybe iš arčiau susipažinti su savo šalimi. Negana to, susiorganizuoti tokio tipo kelionę gali būti kur kas lengviau ir greičiau nei tais atvejais, kai galvojama apie užsienį.

Taip pat savaitgalio kelionės po Lietuvą gali kainuoti labai nedaug, todėl norintiems trumpam pabėgti nuo rutinos turi visas galimybes taip ir padaryti! Išvažiuoti savaitgalį pasivaikščioti po parkus, aplankyti dvarus ar kokias nors kitų vietų ekskursijas tikrai įmanoma. Žinoma, galbūt pažintinės kelionės Lietuvoje ne visiems tinkamos trukmės, todėl išvykti tik porai dienų pamatyti gražiausias lankytinas vietas tikrai verta. Savaitgalio kelionės po Lietuvą puikus pasirinkimas, kai nesinori imti atostogų ir norisi labai trumpos išvykos po nematytas vietas. Internete gausu informacijos apie atnaujintas vietas bei neregėtus gamtos kampelius, naujus apžvalgos bokštus, bei dviračių kelius, todėl suplanuoti smagią kelionę tikrai nebus itin sunku.